Tegnap, zárt ülésen döntött Rogán Antal önkormányzata a Párisi Udvar eladásáról. A vevő Párizs Property Kft. 2,1 milliárd forintot ígért érte, de a cégről nem sokat tudni.
A kft-t idén február végén jegyezték be, hat nappal a Ferenciek tere 10. szám alatti műemlék ingatlan értékesítésére kiírt pályázat meghirdetésének kezdete után. Az alapító egy Belize-i offshore cég volt, a kft-t 500 ezer forint tőkével hozták létre. A Párisi Udvar eladásának folyamatával párhuzamosan, körülbelül kéthetente változtak a cég adatai is: az ajánlattételi határidő lejárta előtt két héttel az offshore cég helyett már két, arab nevű magánszemély volt a tulajdonos, az ajánlattételi határidő után 10 nappal pedig 3 millióra emelték a cég tőkéjét. Jelenleg egy tulajdonosa van, a cég pedig annak Marina Parti lakására van bejegyezve. Az ajánlatban 2,1 milliárd forintot ígért az épületért.
A Párisi Udvar a Ferenciek tere különleges szépségű és adottságú műemlék ingatlana, évek óta üresen és a méltatlan állapotban áll. A régi bérlők közül csak a Jégbüfé maradhatott a folyamatosan pusztuló épületben. Az V. kerületi önkormányzat csak az épület őrzésére több mint évi 9 millió forintot költött, ennek ellenére is rendszeresen hajléktalanok használták az üresen álló üzleteket. A kiürített épületnek egyetlen új bérlője lett: már javában árulta az ingatlant az önkormányzat, amikor azért egy Nemzeti Dohánybolttal kivételt tett és bérleti szerződést kötött.
Éppen négy évvel ezelőtt, akkor is két választás között talált – mint később kiderült: sikertelenül – vevőt az önkormányzat a Párisi Udvarra, akkor a déli Klotild Palotával és a Szent István tér 15-tel együtt az SCD Group jelentkezett vevőnek, végül azonban elbizonytalanodott, és a szerződést már nem írta alá. Az akkori döntésről legalább többet lehetett tudni, az országban már ismert ingatlanfejlesztőről volt szó és a tervek szerint szállodát hozott volna létre az ingatlanban.
Tavaly nyáron vett új fordulatot az ügy, amikor ez az épület is belekerült abba a négy belvárosi műemlék ingatlanból álló csomagba, amit a polgármester együtt kívánt értékesíteni. Akkor nemcsak az tette gyanússá a pályázatot, hogy a Párisi Udvar, a déli Klotild Palota és két Szent István téri műemlék megvásárlására csak együtt lehetett jelentkezni, hanem már az a tény is, hogy még a Klebelsberg Központ általi használatba vétel előtt kiürített Szent István Iskola épülete is felbukkant benne. Legutóbb külön-külön hirdették meg újra a négy műemléket, végül tegnap a Párisi Udvar esetében zárt ülésen eredményt hirdettek. Úgy tudjuk, hogy az egyik Szent István téri épület értékesítése is hamarosan várható.
Kattints és nem maradsz le a friss posztokról: