Ha kínos a helyzet, zárd le gyorsan a vizsgálatot
A hét elején még magam sem akartam elhinni, de tényleg húsvéti sonkával, tormával gyűjtötte a Fidesz az idős emberek aláírásait a Belvárosban. A személyes adattal való visszaélés ügyét pedig úgy lehet a legjobban elrendezni, ha az alpolgármester kiáll, és azt mondja, kivizsgáltuk, de nem találtunk semmit. Mert ugye, ha lezárult a vizsgálat, akkor nem is történt semmi.
kép forrása: Supper is Ready!
Ma két érintett hölgy és egy levélíró is bizonyította, hogy az V. kerületi önkormányzat szokásos húsvéti ajándékát idén nem a szociális gondozó, hanem az önkormányzati képviselő vitte ki, aki – ha már úgyis bejutott a lakásokba – gyorsan előkapta a rezsicsökkentős aláírásgyűjtő ívet is.
U.V. ma nyilvánosságra hozott e-mail-jében így írta le az eseményeket:
„Szemtanúja voltam annak, amikor egy „önkéntes”, aki a húsvéti sonkát, tormát és csokoládét vitte az anyósomhoz, egy "Magyarország nem hagyja magát" aláíró íven vetette át a csomagot a nyugdíjasokkal. Ezt március 27.-én dél tájban láttam a Havas u. * egyik első emeleti lakásában láttam. (…)Anyósom úgy írta alá a nevét, hogy nem is látta, mi volt a papír tetején…”
A botrány egy keddi sajtótájékoztató után robbant ki, Rogán alpolgármestere egyszerre tagadott és indított vizsgálatot. Minden bizonnyal ez volt a történelem egyik leggyorsabb és legtrükkösebb vizsgálata, mert csütörtökön már le is zárult, ráadásul a Fideszes önkormányzat vizsgálta meg a Fideszes önkormányzati képviselők eljárását. De a csúcs mégiscsak az, hogy az érintettek jelentkezését kérték, az erről szóló hirdetést pedig a pénteken terjesztett önkormányzati lapban jelentették meg. Így hazugság nélkül lehetett állítani, hogy nem jelentkezett egyetlen idős ember sem.
Aki ezek után úgy érzi, hogy ennél lejjebb nincsen, az téved. Az egész eljárás legaljasabb momentuma kétségkívül az, hogy csak olyan embereknél próbálták használni az ajándékot az aláírásuk megszerzéséhez, akik a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás regisztrált igénybevevői. A szolgáltatást az önkormányzat egyik cége ingyen biztosítja az egyedül élő, idős belvárosi embereknek, akik így vészhelyzetben egy jeladó használatával azonnal segítséget tudnak kérni. Ők teljes bizalommal fordultak tehát az önkormányzathoz, a lehető legszemélyesebb adataikat bízva rájuk. Tiszta szerencse, hogy lezárták Rogán Antalék a vizsgálatot, mert ha nem lenne lezárva, még a végén kiderülne, hogy milyen gusztustalan történet ez.
Ha tetszett a bejegyzés, csatlakozz a Város Szíve facebook-oldalához,
ahol rendszeresen Budapest Belvárosával kapcsolatos információkhoz, hírekhez juthatsz.
Kattints és nem maradsz le a friss posztokról: